Follow us on Facebook  Kite School Egypt on Google  Instagram #kiteschoolegypt

sk

 / 

rus

 / 

eng

 
 

ZÁJAZDY & TRAVEL TIP´S

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na letenky a ubytovanie v apartmánoch s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote v Hurghade. Cena pre dvoch od 45 Eur/ apartmán/ noc.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

ZÁJAZDY ALL INCLUSIVE

Bývaj v all inclusive hoteli a kituj na privátnej kite beach!

 

Náš kite spot sa nachádza na privátnej pláži apartmánového rezortu PALMA RESORT, v tesnej blízkosti niekoľkých 4* a 5* hotelov  ktoré sú cenovo dostupné pre všetkých, a je ich možné celoročne nájsť v ponuke rôznych českých, slovenských, nemeckých alebo rakúskych TOUR OPERÁTOROV, v cenách už od 400 Eur za týždňové all inclusive pobyty! Ak sa chcete dozvedieť kde nájdete najvýhodnejšie ponuky na zájazdy all inclusive prečítajte si naše TRAVEL TIP´s.

 

VIAC O HOTELOCH a TRAVEL TIP´s

 

 

HOTELY V BLÍZKOSTI

TOUR OPERÁTORI

KITE KURZ PRE ZAČIATOČNÍKOV

 

KITE KURZ PRE POKROČILÝCH

POŽIČOVŇA KITING VYBAVENIA


 

HOTELY A KITEBOARDING

Ak ste sa prihlásili k nám na kurz kiteboardingu alebo ste rozhodnutý stráviť Vašu kite dovolenku v hoteli odporúčame Vám tieto HOTELY V BLÍZKOSTI:

4* hotel AMC Royal, ktorý sa nachádza iba 20 metrov od nášho kitecentra.

4* hotel Hawai Le jardin, je vzdialený od nášho kitecentra 3 minúty chôdzou po pláži.

4* hotel Hawai Riviera, je vzdialený od nášho kitecentra 5 minút chôdzou po pláži.

 

VYBAVENIE IZIEB:

štandartné izby v hoteli majú vlastnú kúpelňu so sprchou alebo vaňou a WC, sušič vlasov, SAT-TV, telefon, minibar a balkón alebo terasu, telefón, trezor,  minibar, balkón alebo terasu, hotelové bazény, volejbalové ihrisko, slnečníky, lehátka a ručníky zdarma.


STRAVOVANIE:

stravovanie all inclusive vrátane alko a nealko nápojov je väčšinou už v cene zájazdu. Po celý deň tak máte k dispozícii jedlo a pitie.

 

ÚROVEŇ HOTELOV: 

Všetky tri hotely sú na štandartnej úrovni, najlepší z nich čo sa týka úrovne ubytovanie, stravy a služieb je hotel AMC Royale, ktorý je k nám zároveň aj najbližšie. Sieť hotelov Hawai sa vyznačuje priemernou úrovňou v porovnaní s inými hotelmi rovnakej kategórie v Egypte. Spokojnosť našich klientov s týmito hotelmi je vo všeobecnosti veľmi dobrá/dobrá a pohybuje sa v priemere približne na úrovni 80% úplne spokojných k 20% nespokojným. Všetky tri hotely sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, sú vybavené viacerými bazénmi, aquaparkom a vstup do mora je veľmi pozvoľný. Ich menším negatívom je chýbajúca vačšia piesočná pláž a občas pri odlive, ak sa chcete okúpať v mori je potrebné prejsť ďalej od brehu do hlbšej vody.  Hotel AMC má vyriešný vstup do mora cez dlhé mólo, po ktorom sa dostanete priamo do mora, kde už je hĺbka vody dostatočná aj na plávanie.

 

TRAVEL TIP´s 

 

Sledujte ponuky cestovných kancelári tri týždne až mesiac pred plánovaným odletom. Niekedy je najvýhodnejšia cena 7 až 10 dní pred odletom, niekedy 14 dní a viac dní a niekedy zase naopak to môže byť najvýhodnejšie 1 až 4 dni pred odletom. Rovnako sa stáva že s blížiacim sa termínom odletu, alebo ak sú u nás nejaké sviatky tak sa obvykle cena za zájazd zdražuje s blížiacim sa termínom odletu. 

 

V menu TOUR OPERÁTORI, nájdete zoznam českých, slovenských, nemeckých a rakúskych CK ktoré majú tieto hotely celoročne v ponuke. Odlety sú  z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy a v hlavnej turistickej sezóne od mája sa už lieta do Hurghady aj z Košíc, Sliača a Piešťan.

 

Veľmi výhodné last minute zájazdy do Hurghady niededy dajú kúpiť i z Nemecka alebo Rakúska cez internetové online portály Airstop.cz, Nacesty.cz, JT Touristik,  5vorFlug.de, s odletmi z Viedne, Budapešti, Lipska, Drážďan, Berlína, Norimbergu alebo z Mníchova. Na väčšinu týchto letísk sa pohodlne dopravíte autom alebo autobusmi Flixbus, Student Agency, prípadne aj vlakom.

 

Od sezóny 2018 sme začali spolupracovať so Slovenskou cestovnou agentúrou ktorá sa špecializuje výhradne na dovelenkové pobyty v Egypte a navyše má exkluzívnu zmluvu so všetkými cestovnými kanceláriami na Slovensku, ktoré organizujú zájazdy do Egypta. V prípade záujmu o zabezpečenie kompletného pobytu u nás a leteniek nás kontaktujte, my Vám radi dáme kontakt na našu partnerskú Cestovnú agentúru.  

 

LETECKY &KITEBAG

 

V dnešnej dobe, nech už cestujete kitovať s vlastným vybavením kdekoľvek na svete, sa poplatkom za prepravu kitebagu bohužiaľ vo väčšine prípadov len tažko vyhnete. Ceny za prepravu športového vybavenia sa pohybujú v cenách približne EUR 40 až EUR 60 za jednu cestu, čo pri ceste tam a späť kite trip o niečo predraží. 

 

Je potrebné si vopred zistiť priamo na webstránkach leteckých spoločností za akých podmienok prepravujú batožinu, príručnú batožinu a športové vybavenie. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú, za podmienky že je dodržaný váhový a rozmerový limit (t.j. max. dĺžka 150 cm a súčet všetkých troch strán musí byť menší ako 250 cm) prepravu kitebagu už v cene letenky, tak ako klasickú batožinu, iné letecké spoločnosti to majú striktne oddelené a prepravujú športové vybavenie iba za príplatok.

 

Chartrové lety z ČR a SR prevádzkujú pre jednotlivých TOUR OPERÁTOROV letecké spoločnosti Travel Service a Air Cairo. Preprava športového vybavenia je za extra príplatok 1250 Kč/EUR 50 jedna cesta, resp. 2500 Kč za obe cesty.

 

Jednou z ďalších možností ako redukovať výšku tohto poplatku je, že si kiteboard alebo i celú výbavu u nás môžete požičať. Ušetríte si starosti s prepravou nadrozmernej batožiny, neplatíte žiadny extra poplatok za prevoz športového vybavenia, a budete mať k dispozícii rôzne veľkosti kitov a kiteboardov podľa veterných podmienok. V Kite School Egypt máme pre Vás každú sezónu pripravené najnovšie modely kite vybavenia od firmy CABRINHA. Viac info o možnostiach a podmienkach požičania si kite výbavy nájdete v sekcii KITE RENTAL

Zavřít

VÍZA DO EGYPTA

Cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré je možné za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade. Platnosť turistických víz je 30 dní. Podmienkou pre udelenie turistických víz do Egypta je platný cestovný pas po dobu najmenej 6 mesiacov po návrate z Egypta. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Aktuálny poplatok (Marec 2024) za turistické vstupné vízum do Egypta je USD25/EUR25 na osobu.

 

MIESTNA MENA

1 Egyptská Libra EGP(LE) = 100 Piastrov. 1 EUR = približne 34.00 EGP / 1 USD = približne 31 EGP (Marec 2024). Zmenárne sú v bankách, v hoteloch, a je ich niekoľko aj v centre Hurghady. V niektorých hoteloch, v Hurghade a v El Goune nájdete aj zmenárenské bankomaty kde si môžete pohodlne zameniť Eur/USD za miestnu menu EGP. Kurz v bankách, zmenárňach aj v bankomatoch je rovnaký, za výmenu sa neplatia žiadne extra poplatky. 

 

V taxi, v reštauráciach a miestnych obchodoch je možná platba aj v EUR alebo USD, no odporúčame Vám zameniť si eurá alebo doláre na miestnu menu, je to výhodnejšie. Medzinárodné platobné karty sú akceptované v reštauráciach, v supermarketoch, v niektorých obchodoch a samozrejme je aj možnosť vyberať hotovosť zo všetkých bankomatov v miestnej mene. 

 

TRANSFER Z LETISKA

Ak priletíte do Egypta individuálne, na požiadanie Vám zabezpečíme individuálny transfer pohodlným a klimatizovaným mikrobusom priamo z letiska do hotela za cenu EUR25/1 cesta. Naše kitecentrum sa nachádza v severnej časti Hurghády a je vzdialené iba 20 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

 

MIESTNA DOPRAVA

Môžete buď využiť TAXI dopravu (oranžovo-modré označenie) za cenu približne EUR 7/ jedna cesta do centra Hurghady, alebo môžete využiť miestnu dopravu minibusmi do starého mesta DAHAR za cca EUR 0.60 a následne prestúpiť na ďalší minibus ktorý Vás za EUR 0.50 dovezie na SAKKALU, do novej časti HURGHADY.

 

Cena za TAXI dopravu do wake parku SLIDERS v El goune je približne 20 EUR za spiatočnú cestu. V Hurghade spoľahlivo funguje aj aplikácia UBER taxi. Ak budete potrebovať zabezpečiť individuálnu TAXI dopravu, radi Vám s tým pomôžeme.

 

INTERNET V EGYPTE

Ak potrebujete byť aj na dovolenke kvôli práci online v našom kite centre môžete využit bezplatné 4G internetové WiFi pripojenie. V hoteloch síce funguje internetové pripojenie v lobby a na recepcii, ale vzhľadom na počet hostí v hoteli je pripojenie veľmi pomalé a nestabilné.  Preto Vám doporučujeme kúpiť si miestnu SIM kartu s internetom na letisku v Hurgáde, v kiosku pri východe z letiska. 

 
 
 

© 2023 KITE SCHOOL EGYPT

 

 


TripAdvisor

KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

ERIK MACH - MANAGER

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
Whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
info@kiteschoolegypt.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp


 

IKO Instructor Logo smal 
?> ?> ?>