Follow us on Facebook  Kite School Egypt on Google  Instagram #kiteschoolegypt

sk

 / 

rus

 / 

eng

 
 

UBYTOVANIE &LETENKY

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na letenky a ubytovanie v apartmánoch s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote v Hurghade. Cena pre dvoch od 45 Eur/ apartmán/ noc.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

UBYTOVANIE & LETENKY

 

Take me to egypt

Chcete si svoju kite dovolenku v Egypte naozaj vychutnať a užiť? Nechcete byť len izolovaný v hotelovom rezorte, ale chcete zažiť chuť Egypta, spoznať život miestneho obyvateľstva? Čo tak večer ochutnať pravú egyptskú alebo skvelú medzinárodnú kuchyňu, príjemne si posedieť v lokálnom coffeshope a dať si šišu? Kedže v HURGHADE žijeme celoročne, radi Vám poradíme. tak aby ste si zo svojej kite dovolenky u nás odniesli čo najviac zážitkov.

 

 

Odporúčame Vám vyskúšať si cestovať do Egypta individuálne, bez cestovky. Do HURGHADY sa lieta z Európy celoročne, a to buď na priamo alebo s prestupom v Istanbule. Priamy let z Európy do Hurghady trvá približne 4 hodiny, s prestupom v ISTANBULE je to približne 5-7 hodín letu. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako sa k nám dopraviť, kde kúpiť najvýhodnejšie letenky, ako cestovať s kite vybavením do Egypta, pozrite si naše TRAVEL TIPS.

 

 

VIAC O LETENKÁCH a TRAVEL TIPS

LETENKY DO HURGHADY

 

Z ČESKEJ REPUBLIKY:

Najpohodlnejšie sa k nám do Hurghady z ČR dopravíte s leteckou spoločnosťou AIR CAIRO ktorá ponúka 2, v TOP sezóne až 3 priame lety týždenne z Prahy alebo spoločnosťou SMARTWINGS ktorá ponúka 2-3 týždenne priame lety do Hurghady z Prahy, Brna a Ostravy. Chartrové letenky si môžete zakúpiť cez internetové portály LETUŠKA.CZ, PELIKAN.CZ alebo priamo v CK EXIM TOURS CZ, ktoré majú celoročne v ponuke spiatočné chartrové letenky do Hurghady. Ceny za spiatočné letenky sa pohybujú od 6.000 do 9.500 Kč. Ďalšou možnosťou sú lety z PRAHY do HURGHADY, s prestupom v ISTANBULE, ktoré prevádzkujú TURKISH AIRLINES a PEGASUS AIRLINES.

 

Z NEMECKA:

Priame lety z Nemecka do Hurghady je možné kúpiť v cenách už od približne EUR130 za spiatočnú letenku. Ponuky na letenky nájdete cez tieto web portáli: Airstop.cz, Allereisen.de, Nacesty.cz alebo Opodo.de. Ďalšou možnosťou kde môžete nájsť výhodné letenky sú nemecké CK 5vorFlug.de, TUIfly.com, ktoré lietajú z Lipska, Berlína, Drážďan, Norimbergu a Mníchova. Do týchto miest sa z PRAHY rýchlo a pohodlne dopravíte autom, prípadne autobusmi spoločnosti STUDENT AGENCY alebo vlakom.

 

ZO SLOVENSKA:

Zo Slovenska sa do Hurghady najpohodlnejšie dopravíte z Bratislavy s leteckou spoločnosťou AIR CAIRO, ktorá ponúka až 2 x týždenne priame lety do Hurghady, v mesiacoch jún-október je možnosť kúpiť cez niektoré Slovenské CK spiatočné chartrové letenky do Hurghady s odletom z Bratislavy, Piešťan, Sliača a z Košíc v cene približne 400 EUR za spiatočnú letenku. Ďalšou možnosťou sú priame lety z BUDAPEŠTI a VIEDNE do HURGHADY

 

LETECKY S KITEBAGOM

V dnešnej dobe nech už cestujete kitovať s vlastným vybavením kdekoľvek na svete, sa väčšinou poplatkom za prepravu kitebagu bohužiaľ už nevyhnete. Ceny za prepravu športového vybavenia sa pohybujú v cenách približne EUR 60 za jednu cestu, čo pri ceste tam a späť kite trip o niečo predraží. 

Je potrebné si vopred zistiť priamo na webstránkach leteckých spoločností za akých podmienok prepravujú batožinu, príručnú batožinu a športové vybavenie. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú, za podmienky že je dodržaný váhový a rozmerový limit (t.j. max. dĺžka 150 cm a súčet všetkých troch strán musí byť menší ako 250 cm) prepravu kitebagu už v cene letenky, tak ako klasickú batožinu, iné letecké spoločnosti to majú striktne oddelené a prepravujú športové vybavenie iba za príplatok.

Jednou z ďalších možností ako redukovať výšku tohto poplatku je že si kiteboard, alebo i celú výbavu môžete u nás požičať. Ušetríte si starosti s prepravou nadrozmernej batožiny, neplatíte žiadny extra poplatok za prevoz športového vybavenia, a budete mať k dispozícii rôzne veľkosti kitov a kiteboardov podľa veterných podmienok. Viac info o možnostiach a podmienkach požičania kite výbavy nájdete na našich stránkach v sekcii KITE RENTAL

 

Zatvoriť

 

APARTMÁNY NA PRENÁJOM

 

1BR Sea view sunrise apartment Hurghada

 

PALMA RESORT, je jedno z najlepších miest v Hurghade na kiteboarding.  PALMA RESORT je moderný apartmánový komplex s vlastnými bazénmi a privátnou plážou. Apartmány sú klimatizované, kompletne zariadené a situované tak, aby ste mali krásny výhľad z balkóna na kite lagúnu. Ráno sa prebúdzate s úžastným výhľadom na celú kite lagúnu a dvere Vášho apartmánu Vás privedú priamo k našej kite škole, ktorá sa nachádza iba 100 metrov od Vášho apartmánu.

Ak sa chcete vyhnúť rušným hotelom, preplneným bazénom a vychutnať si kiteboarding v Egypte naplno, využijte možnosť komfortného ubytovania v privátnych partmánoch a užívajte si kiteboarding priamo na pláži rezortu, kde sa nachádza i naša kite škola a kite centrum. V Kite School Egypt máme pre Vás pripravené kompletné zázemie pre kiteboarding, storage kite vybavenia, kompresor, miesto pre pohodlné a bezpečné štartovanie a pristávanie kitov ako aj možnosti kurzov kiteboardingu so slovensky a česky hovoriacim kite inštruktorom. 

 

VIAC INFO O UBYTOVANÍ

PRENÁJOM APARTMÁNOV PRIAMO NA KITE SPOTE!

 

SUNRISE SEA VIEW APARTMENT ONE-BEDROOM 90M2

Kitesurf dovolenka v Egypte - iba 100 m od nášho kite centra, priamo v PALMA RESORT HURGHADA, Vám ponúkame na prenájom kompletne zariadené luxusné apartmány s krásnym výhľadom na kite lagúnu, už od EUR55 /apartmán /noc.

 

SUNRISE SEA VIEW 1BR APARTMENT 90m2


 

Kite holiday - 1BR sea view apartment Hurghada for rent

 

 

 

 2-4 osoby

Kite Beach 100m

 

 

Air Condition

Airport Transfer

 

Cena už od EUR35 / za noc / 2 osoby

Check Availability

 

 

Priestranné apartmány (90m2) na prenájom sa nachádzajú priamo pri mori na privátnej pláži v PALMA RESORT HURGHADA. Majú jednu veľkú spálňu s manželskou posteľou, veľkú obývačku s plne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou. Súčasťou apartmánu je veľký balkón s priamym idilickým výhľadom na more, bazény a celú kite lagúnu. Celý komplex ponúka dva veľké bazény s lehátkami a slnečníkmi. Bazény nie sú v zime vyhrievané. Pár krokov od apartmánu sa nachádza privátna pláž a naše kite centrum.  Apartmány sú plne klimatizované, sedačka v obývačka umožňuje vytvoriť prístelku pre ďalšie dve osoby. Apartmánový komplex má vlastnú 24/7 strážnu službu. 

 

Viac informácii o cenách, voľných termínoch a detailný popis apartmánu nájdete na našom AirBnb profile.
 

BEACH FRONT APARTMENT ONE-BEDROOM 90M2

Kitesurf dovolenka v Egypte - iba 100 m od nášho kite centra, priamo v PALMA RESORT HURGHADA, Vám ponúkame na prenájom kompletne zariadené luxusné apartmány s krásnym výhľadom na kite lagúnu, už od EUR50 /apartmán /noc.

 

BEACH FRONT SEA VIEW 1BR APARTMENT 90m2


 

Kite holiday - 1BR sea view apartment Hurghada for rent

 

 

 

 2-4 osoby

Kite Beach 100m

 

 

Air Condition

Airport Transfer

 

Cena už od EUR35 / za noc / 2 osoby

Check Availability

 

 

Priestranné apartmány (90m2) na prenájom sa nachádzajú priamo pri mori na privátnej pláži v PALMA RESORT HURGHADA. Majú jednu veľkú spálňu s manželskou posteľou, veľkú obývačku s plne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou. Súčasťou apartmánu je veľký balkón s priamym idilickým výhľadom na more, bazény a celú kite lagúnu. Celý komplex ponúka dva veľké bazény s lehátkami a slnečníkmi. Bazény nie sú v zime vyhrievané. Pár krokov od apartmánu sa nachádza privátna pláž a naše kite centrum.  Apartmány sú plne klimatizované, sedačka v obývačka umožňuje vytvoriť prístelku pre ďalšie dve osoby. Apartmánový komplex má vlastnú 24/7 strážnu službu. 

 

Viac informácii o cenách, voľných termínoch a detailný popis apartmánu nájdete na našom AirBnb profile.
 

 

SLUŽBY REZORTU


 • kite centrum priamo na pláži rezortu
 • kitesurf škola so slovensky a česky hovoriacim inštruktorom
 • požičovňa kitesurf vybavenia a paddle boardov
 • 2 km dlhá lagúna s vodou maximálne po pás, pieskové dno bez korálov
 • piesočná pláž s lehátkami a slnečníkmi
 • dva veľké bazény so sladkou aj slanou vodou
 • okrasná záhrada
 • detské ihrisko
 • MEDUSA BAR &RESTAURANT - plážová reštaurácia a bar
 • security 24/7
 • internet 4G Wifi pripojenie a satelit TV
 • servisná pohotovostná služba 24/7.

 

REZERVUJTE SI UBYTOVANIE TERAZ!

Rezervujte si apartmán ONLINE cez AirBnb alebo nám pošlite Vaše požiadavky na ubytovanie.

 

Poslať Správu

 

Zatvoriť

 

 

 

VÍZA DO EGYPTA

Cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré je možné za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade. Platnosť turistických víz je 30 dní. Podmienkou pre udelenie turistických víz do Egypta je platný cestovný pas ešte po dobu najmenej 6 mesiacov po návrate z Egypta. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Aktuálny poplatok (rok 2020) za turistické vstupné vízum do Egypta je USD25/EUR23 na osobu.

 

MIESTNA MENA

1 Egyptská Libra EGP(LE) = 100 Piastrov. 1 EUR = približne 18.00 EGP / 1 USD = približne 16.00 EGP (september 2020). Zmenárne sú v bankách, v hoteloch, a rovnako aj niektoré bankomaty ponúkajú možnosť výmeny valuty za miestnu menu EGP. Kurz v bankách a zmenárňach je rovnaký, za výmenu sa neplatia žiadne extra poplatky. V taxi, v reštauráciach a miestnych obchodoch je možná platba aj v EUR alebo USD, no odporúčame Vám zameniť si eurá alebo doláre na miestnu menu, je to výhodnejšie. Medzinárodné platobné karty sú akceptované v reštauráciach, v supermarketoch, v niektorých obchodoch a samozrejme je aj možnosť vyberať hotovosť zo všetkých bankomatov v miestnej mene.

 

TRANSFER Z LETISKA

Ak priletíte do Egypta individuálne, na požiadanie Vám zabezpečíme individuálny transfer pohodlným a klimatizovaným mikrobusom priamo z letiska do hotela za cenu EUR30/1 cesta. Naše kitecentrum sa nachádza v severnej časti Hurghády a je vzdialené iba 20 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

 

MIESTNA DOPRAVA

Môžete buď využiť TAXI dopravu (oranžovo-modré označenie) za cenu približne EUR 8/ jedna cesta do centra Hurghady, alebo môžete využiť miestnu dopravu minibusmi do starého mesta DAHAR za cca EUR 0.50 a následne prestúpiť na ďalší minibus ktorý Vás za EUR 0.50 dovezie na SAKKALU, do novej časti HURGHADY. Cena za TAXI dopravu do wake parku SLIDERS v El goune je približne 20 EUR za spiatočnú cestu. V Hurghade spoľahlivo funguje aj aplikácia UBER taxi. Ak budete potrebovať zabezpečiť individuálnu TAXI dopravu, radi Vám s tým pomôžeme.

 

INTERNET V EGYPTE

Ak potrebujete byť na dovolenke online a v spojení so svetom, radi Vám na požiadanie zabezpečíme egyptskú dátovú SIM kartu s internetom, alebo si ju môžete kúpiť sami hned po prílete v kiosku pri východe z letiska. V niektorých hoteloch síce funguje internetové pripojenie v lobby a na recepcii, ale vzhľadom na počet hostí v hoteli je pripojenie veľmi pomalé a nestabilné. 


FOOD &DRINKS

 

MEDUSA BAR & RESTAURANT

Priamo v apartmánovom rezorte,na našej kite beach sa nachádza plážová reštaurácia 7 DAYS, v ponuke ktorej je široký výber čerstvých šalátov, polievky, pizza a cestoviny, sendviče, hamburger, rôzne steaky a iné jedlá medzinárodnej kuchyne. V bare nájdete ľadové osvieženie v podobe rôznych nealko nápojov, fresh džúsov. Príjemná obsluha sa o Vás postará aby ste sa cítili ako doma. Ak si budete želať objednať niečo z ich menu priamo do Vášho apartmánu, ochotne Vám to rýchlo privezú a navyše bez extra príplatku. Na požiadanie Vám pripravia barbecue párty, seafood alebo čerstvé ryby na grile. Ceny sa pohybujú od EUR2-3 za polievky, šaláty, sendviče a hamburger, pizza stojí EUR4-5, steaky a iné hlavné jedlá EUR7-10.

 

REŠTAURÁCIE HURGHADA / EL GOUNA

Čo tak večer ochutnať pravú egyptskú alebo skvelú medzinárodnú kuchyňu, príjemne si posedieť v lokálnom coffeshope a dať si šišu? V Hurghade a El Goune, ktoré sú vzdialené iba 20 minút od Palma rezortu je množstvo skvelých reštaurácii, ktoré ponúkajú jedlá lokálnej i medzinárodnej kuchyne, čerstvé ryby, seafood, steaky, sushi. Nenechajte si újsť napr. vynikajúci ťaví (CAMEL) steak,sushi alebo ochutnajte typické jedlá egyptskej kuchyne. Budete sami milo prekvapení a zistíte že v Egypte sa dá najesť vynikajúco a nemusí to byť len jedálenska strava" all inclusive v hoteli. Tým že tu žijeme, máme mnohé reštaurácie odskúšané a radi Vám poradíme podľa toho na čo budete mať práve chuť. Ceny za kompletné menu v reštauráciach sa pohybujú od EUR3-4 v lokálnej reštaurácii,až po EUR10-15 v lepšej reštaurácii. Samozrejmosťou je i donáška jedál, pizze atd. v rámci Hurghady.

 

SELF CATERING

Všetky apartmány sú kompletne zariadené a majú plne vybavenú, veľkú kuchyňu, kde si môžete pohodlne navariť. V dostupnej vzdialenosti od PALMA RESORT (cca 10-15 min. peši) sa nachádzajú supermarkety, pekáreň i obchod s ovocím a zeleninou kde nakúpite všetko potrebné. Zážitkom je nákup na ovocno-zeleninovom trhu SUQ, v starej časti HURGHADY - DAHAR, kde nájdete i mäso a čerstvé ryby, ale najviac Vás očarí tá pestrá paleta farieb ovocia a zeleniny. Ceny potravín v Egypte sú približne na rovnakej cenovej úrovni ako u nás, no omnoho lacnejšie tu nakúpite slnkom prevoňané čerstvé ovocie a zeleninu. Supermarkety ako aj menšie obchody samozrejme ponúkajú aj donášku nákupu do domu, a to bez extra príplatku. Takže stačí iba zavolať a do hodiny máte Váš nákup doma. V špeciálnych obchodoch je možné nakúpiť aj pivo, víno a lokálne destiláty. Importovaný alkohol Vám odporúčame si zakúpiť hneď po prílete na letisku v Duty free shop-e, alebo je ešte možnosť si ho kúpiť do 48 hodín po prílete v Duty Free Shop-och v Hurghade, alebo v El Goune (limit je 3 litre na osobu, je potrebné predložiť Váš cestovný pas). Radi Vám poradíme čo, kde a ako.

 

ORIENTAČNÉ CENY :

 • voda 1.5 L EUR 0.30
 • nealko 1 L EUR 0.60
 • mlieko 1.0L EUR 1.00
 • maslo 250g EUR 2.30
 • syr 100g EUR 1.00
 • šunka 100g EUR 1.20
 • jogurt 80g EUR 0.30
 • kuracie prsia 400g EUR 2.60
 • hovädzie mäso 1 kg EUR 11.00
 • mleté mäso 350g EUR  2.60
 • čerstvé ryby 1kg EUR5.00
 • paradajky 1kg EUR 0.40
 • uhorky 1kg EUR 0.50
 • zemiaky 1 kg EUR 0.40
 • mango 1 ks EUR 1.00
 • banány 1 kg EUR 0.60
 • jahody 1 kg EUR 0.70
 • pivo 0.5 L  EUR 1.50
 • víno 0.7 L  EUR 10.00
 • vodka ID 1.0 L EUR 14.00
 • cubba libre rum 1l EUR 30.00
 • vodka ABSOLUT 1l EUR 25.00
 • cigarety EUR1.00-2.50
 
 
 

© 2023 KITE SCHOOL EGYPT

 

 


TripAdvisor

KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

ERIK MACH - MANAGER

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
Whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
info@kiteschoolegypt.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp


 

IKO Instructor Logo smal 
?> ?> ?>