Follow us on Facebook  Kite School Egypt on Google  Instagram #kiteschoolegypt

sk

 / 

rus

 / 

eng

 
 

HURGHADA &INÉ AKTIVITY

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na letenky a ubytovanie v apartmánoch s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote v Hurghade. Cena pre dvoch od 45 Eur/ apartmán/ noc.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

POTÁPANIE V RED SEA

 

Doplhins Red Sea Hurghada

 

Červené more je nie len úžasným miestom na kiteboarding a odpočinok, ale patrí k moriam s najbohatším a najrozmanitejším životom na svete. Prečo potápať v Egypte? Dôvodov prečo si potápači vyberajú práve Červenè more, je veľa - fascinujúca krása a rozmanitosť podmorskèho sveta, finančná dostupnosť, ale tiež aj vysoká teplota mora,ktorá na hladine len výnimočne klesne pod 20 C. Podmorský svet Červeného mora zahŕňa nebreberné množstvo rýb všetkých farieb, korálových záhrad či tajuplných vrakov lodí, ktoré rozhodne stoja za preskúmanie. Bežne môžete uvidieť korytnačky, barrakudy, žralokov, delfínov či murény.

 

Diving Red Sea Hurghada

 

Potápanie v červenom mori je na mnohých miestach a lokalitách (predovšetkým v oblasti Hurghady) vhodné práve pre začínajúcich potápačov, a to najmä vďaka špecifickým podmienkam ako je teplá voda, vynikajúca viditeľnosť a na mnohých miestach nenáročný terén. Tiež Vás to láka?  V Egypte už roky celoročne pôsobia kvalitní slovenskí a českí inštruktori, ktorí sa postarajú nie len o Váš dokonalý zážitok z potápania v Červenom mori, ale v prípade záujmu aj o kvalitný výcvik všetkých stupňov a bezpečné intro ponory. Prídte aj vy spoznať krásy podmorského sveta a užit si kvalitnè a bezpečnè potápanie. Viac info o kurzoch potápania a kontakty na SK/CZ diving inštruktorov v Egypte nájdete u nás.

 

ŠNORCHLOVANIE V RED SEA

 

Snorkeling Hurghada Red Sea

 

Nie každý však má odvahu obliecť si potápačskú výstroj a ponorit sa desiatky metrov pod hladinu. Tým menej odvážnejším preto doporučujeme aspoň šnorchlovanie medzi korálmi v tesnej blízkosti brehu, pri hotelovej pláži. I tu je možné vidieť časť z krás podporského sveta. Avšak väčšina korálov v blízkosti hotelových pláží je už turistami zdevastovaná a pokiaľ chcete vidieť naozajstný podmorský život, doporučujeme výlet na lodi k niektorým z mnoha korálových útesov v okolí Hurghady aby ste si mohli vychutnať aspoň kúsok z nepreberného množstva nádherných korálových útesov, pestrých rýb a rybičiek, či neuveriteľne zoskupených korálových záhrad. 

 

 

WAKEBOARDING V SLIDERS PARK

 

V mestečku El Gouna, vzdialenom iba 10 km od nášho kite centra, bol začiatkom roka 2014 otvorený moderný, olympijský wake cable park, jeden z najväčších na svete. Veľká, umelo vytvorená lagúna so slanou morskou vodou ponúka až štyri rôzne cable wake systémy, ľavostranný, pravostranný, a dva systémy 2.0 pre začiatočníkov.

 

K dispozícii je kvalitné zázemie wake parku, kde nájdete beach bar, reštauráciu, bazény, lehátka, slnečníky, wake shop, a pre tých ktorý chcú relax Wellnes & SPA. Wake Cable Park SLIDERS je vďaka egyptskej príjemnej klíme otvorený celoročne, táto lokalita je naozajstným rajom pre všetkých, ktorí hľadajú únik z Európy v chladných zimných mesiacoch, a pre kiterov je cable park doplnok ked nefúka vietor, a nechce sa im len nečinne sedieť na pláži. SLIDERS Wake Park Vám ponúka rôzne wake prekážky, nájdete tu niekoľko kickerov a slidov pre všetky úrovne jazdcov.  


 

EXTRA DESERT SAFARI

 

Extra Desert Safari je najlepši a najbohatší program v Hurghade. Z hotelu Vás vyzdvihnú autobusom okolo 14:00, následuje jazda na štvorkolkách v púšti. Približne po 25 km Vás cesta dovedie do tradičnej beduínskej dedinky, kde Vás beduíni pohostia ľahkým občerstvením a ich tradičným čajom.

 

Zo štovrkoliek si presadnete a zažijete jazdu na spiderman autách, na ťavách, navštívite mini ZOO a terárium, kde uvidíte mimo iného i indické a egyptské kobry, krajty, anakondy, jašterice, chameleónovv rôzne druhy pavúkov a korytnačiek. Po návrate do beduínskej osady bude pre Vás pripravená chutná večera v štýle tradičnej kuchyne egyptských beduínov, grilované mäso, kofta, ľahké egyptské šaláty, zákusky, ovocie a studené nápoje.

 

Po večeri budete mať chíľu relax pod úchvatnou hviezdnou oblohou ďaleko od rušivých svetiel a hluku mesta, pozorovanie hviez ďalekohľadom za sprievodu tradičného orientálneho brušného tanca, nezapomenuteľnej show dervišov a tradičného arabského folklóru. Plánovaný návrat do hotela je okolo 21:00 hod.

 

 

 
 
 

© 2023 KITE SCHOOL EGYPT

 

 


TripAdvisor

KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

ERIK MACH - MANAGER

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
Whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
info@kiteschoolegypt.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp


 

IKO Instructor Logo smal 
?> ?> ?>