rus

 / 

eng

 / 

sk

 
 

ZÁJAZDY & TRAVEL TIP´S

HOME / KITE CENTRUM HURGHADA / ZÁJAZDY & TRAVEL TIP´S

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na lacné letenky a ubytovanie v apartmánoch alebo vo vile, s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote. Ceny už od 75 Eur/ osoba/ týždeň.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

ZÁJAZDY ALL INCLUSIVE

Bývaj v all inclusive hoteli a kituj na privátnej kite beach!

 

Náš kite spot sa nachádza na privátnej pláži apartmánového rezortu PREMIUM PALMA RESORT, v tesnej blízkosti niekoľkých 4* a 5* hotelov  ktoré sú cenovo dostupné pre všetkých, a je ich možné celoročne nájsť v ponuke rôznych českých, slovenských, nemeckých alebo rakúskych TOUR OPERÁTOROV, v cenách už od 300 Eur za týždňové all inclusive pobyty! Ak sa chcete dozvedieť kde nájdete najvýhodnejšie ponuky na zájazdy all inclusive prečítajte si naše TRAVEL TIP´s.

 

VIAC O HOTELOCH a TRAVEL TIP´s

 

 

HOTELY V BLÍZKOSTI

TOUR OPERÁTORI

KURZY PRE ZAČIATOČNÍKOV

 

KURZY PRE POKROČILÝCH

POŽIČOVŇA KITE VYBAVENIA


 

HOTELY A KITEBOARDING

Ak ste sa prihlásili k nám na kurz kiteboardingu alebo ste rozhodnutý stráviť Vašu kite dovolenku v hoteli odporúčame Vám tieto HOTELY V BLÍZKOSTI:

5* hotel AMC Royal, ktorý sa nachádza iba 20 metrov od nášho kitecentra.

4* hotel Hawai Le jardin, je vzdialený od nášho kitecentra 3 minúty chôdzou po pláži.

4* hotel Hawai Riviera, je vzdialený od nášho kitecentra 5 minút chôdzou po pláži.

Do vzdialenosti 5-10 minút chôdzov od našej kite beach sa nachádzajú ďalšie dva HOTELY V BLÍZKOSTI, a to novopostavený 5* hotel Mirage Aqua&Spa a 4* hotel Panorama Bungalows.

Ďalšie odporúčané HOTELY V BLÍZKOSTI sú v okruhu do 5 km od nášho kite spotu. Dostupné sú pre Vás taxíkmi alebo miestnou dopravou (minibus) v cenách od 0,50 Eur do 1,5 Eur za jednu cestu.

 

VYBAVENIE IZIEB:

štandartné izby v hoteli majú vlastnú kúpelňu so sprchou alebo vaňou a WC, sušič vlasov, SAT-TV, telefon, minibar a balkón alebo terasu, telefón, trezor,  minibar, balkón alebo terasu, hotelové bazény, volejbalové ihrisko, slnečníky, lehátka a ručníky zdarma.


STRAVOVANIE:

stravovanie all inclusive vrátane alko a nealko nápojov je väčšinou už v cene zájazdu. Po celý deň tak máte k dispozícii jedlo a pitie.

 

ÚROVEŇ HOTELOV: 

Všetky tri hotely sú na štandartnej úrovni, najlepší z nich čo sa týka úrovne ubytovanie, stravy a služieb je hotel AMC Royale, ktorý je k nám zároveň aj najbližšie. Sieť hotelov Hawai sa vyznačuje priemernou úrovňou v porovnaní s inými hotelmi rovnakej kategórie v Egypte. Spokojnosť našich klientov s týmito hotelmi je vo všeobecnosti veľmi dobrá/dobrá a pohybuje sa v priemere približne na úrovni 80% úplne spokojných k 20% nespokojným. Všetky tri hotely sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, sú vybavené viacerými bazénmi, aquaparkom a vstup do mora je veľmi pozvoľný. Ich menším negatívom je chýbajúca vačšia piesočná pláž a občas pri odlive, ak sa chcete okúpať v mori je potrebné prejsť ďalej od brehu do hlbšej vody.  Hotel AMC má vyriešný vstup do mora cez dlhé mólo, po ktorom sa dostanete priamo do mora, kde už je hĺbka vody dostatočná aj na plávanie.

 

TRAVEL TIP´s 

 

Sledujte ponuky cestovných kancelári strong>TOUR OPERÁTORI tri týždne až mesiac pred plánovaným odletom. Niekedy je najvýhodnejšia cena 7 až 10 dní pred odletom, niekedy 14 dní a viac dní a niekedy zase naopak to môže byť najvýhodnejšie 1 až 4 dni pred odletom. Rovnako sa stáva že s blížiacim sa termínom odletu, alebo ak sú u nás nejaké sviatky tak sa obvykle cena za zájazd zdražuje s blížiacim sa termínom odletu. CK často menia svoje marketingové stratégie v závislosti na základe aktuálneho záujmu o Egypt.

V menu TOUR OPERÁTORI, nájdete zoznam českých, slovenských, nemeckých a rakúskych CK ktoré majú tieto hotely celoročne v ponuke. Odlety sú  z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy a v hlavnej turistickej sezóne od mája sa už lieta do Hurghady aj z Košíc a Banskej Bystrice.

Veľmi výhodné last minute zájazdy do Hurghady niededy dajú kúpiť i z Nemecka alebo Rakúska cez internetové online portály Airstop.cz, Nacesty.cz, Opodo.de,  5vorFlug.de, s odletmi z Viedne, Budapešti, Lipska, Drážďan, Berlína, Norimbergu alebo z Mníchova. Na väčšinu týchto letísk sa pohodlne dopravíte autom alebo autobusmi Student Agency, prípadne aj vlakom.

 

LETECKY &KITEBAG

 

V dnešnej dobe, nech už cestujete kitovať s vlastným vybavením kdekoľvek na svete, sa poplatkom za prepravu kitebagu bohužiaľ vo väčšine prípadov len tažko vyhnete. Ceny za prepravu športového vybavenia sa pohybujú v cenách približne EUR 40 až EUR 60 za jednu cestu, čo pri ceste tam a späť kite trip o niečo predraží. No dáme Vám pár „dobrých" rád ako je možné sa týmto poplatkom v kombinácii so šťastím vyhnúť.

Je potrebné si vopred zistiť priamo na webstránkach leteckých spoločností za akých podmienok prepravujú batožinu, príručnú batožinu a športové vybavenie. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú, za podmienky že je dodržaný váhový a rozmerový limit (t.j. max. dĺžka 150 cm a súčet všetkých troch strán musí byť menší ako 250 cm) prepravu kitebagu už v cene letenky, tak ako klasickú batožinu, napr. AIR BERLIN, FLY NIKI, AIR CAIRO. Iné letecké spoločnosti to majú striktne oddelené a prepravujú športové vybavenie iba za príplatok napr. TRAVEL SERVICE, TURKISH AIRLINES, PEGASUS AIRLINES.

Chartrové lety z ČR a SR prevádzkujú pre jednotlivých TOUR OPERÁTOROV letecké spoločnosti Travel Service a Air Cairo. Air Cairo využívajú od sezóny 2015/2016 pre lety Prahy a Bratislavy niektoré čeké a slovenské CK. Výhodou Air Cairo je, že u nich za prepravu kite vybavenia zatiaě neplatíte extra príplatok pretože majú už v cene letenky 30 kg plus 7 kg príručnú batožinu.  U Travel service s ktorý lieta EXIM TOURS je váhový limit na batožinu max. 15 kg plus príručná batožina do lietadla max. 5 kg čo je hrozne málo a obmedzujúce. Preprava športového vybavenia je za extra príplatok 1500 Kč/EUR 60 jedna cesta, resp. 2500 Kč za obe cesty. Niekedy je možné pri troche šťastia sa tomu vyhnúť ak dodržíte tieto rady: 

  • zvoľte si na cestovanie ľahší pláteny kufor, do neho sa v limite do 15 kg vojde 2 x kite, finky,viazanie, prípadne aj nejaké ľahšie oblečenie a kozmetika ktorá nemôže ísť do príručnej batožiny
  • na prepravu kiteboardu si vyberte nenápadný, čo najľahší obal bez kolečiek, kde sa vojde kiteboard, trapéz, 2x kite bar, tak aby to všetko nepresiahlo 15 kg. To bude Vaša osobná batožina s 15 kg limitom na osobu. Najlepšie je to obtiahnuť priesvitnou strech fóliou.
  • na check-in ak sa začnú pýtať čo tam máte, nehádajte sa! Argumentujte diplomaticky. Máte nárok na prepravu svojich 15 kg a sedí to aj rozmerovo, a inú batožinu okrem príručnej už nemáte. 
  • osobné veci si zbaľte do príručnej batožiny, máte nárok na 5 kg, ale ak dodržíte cca rozmery (max. 56 x 45 x 25 cm vrátane držadla a kolečiek), nikto to už pri security väčšinou neváži a v pohode prenesiete v príručnej i 10 kg na osobu (s výnimkou letiska v Prahe, kde zvyknú vážiř i príručnú batožinu)
  • do lietadla si môžte zobrať ešte ďalší malý baťoh na notebook, foťák, pasy a také drobnosti, čiže zase ďalšie kilá navyše

 

Tento spôsob sa dá uplatniť skoro u každej leteckej spoločnosti ktorá lieta do Egypta, problém môže nastať iba keď budete mať smolu na „poctivca" pri check-in. V najhoršom prípade namiesto 1250 Kč, zaplatíte priamo na letisku o 250 Kč za jednu cestu viac.

Jednou z ďalších možností ako redukovať výšku tohto poplatku je, že si kiteboard alebo i celú výbavu môžete u nás požičať. Ušetríte si starosti s prepravou ďalšieho kusu batožiny, neplatíte žiadny extra poplatok za prevoz športového vybavenia, a budete mať k dispozícii rôzne veľkosti kitov a kiteboardov podľa veterných podmienok. V Kite School Egypt máme pre Vás každú sezónu pripravené najnovšie modely kite vybavenia od firmy CABRINHA. Viac info o možnostiach a podmienkach požičania si kite výbavy nájdete v sekcii KITE RENTAL

Zavřít

VÍZA DO EGYPTA

Cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré je možné za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade. Platnosť turistických víz je 30 dní. Podmienkou pre udelenie turistických víz do Egypta je platný cestovný pas po dobu najmenej 6 mesiacov po návrate z Egypta. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Aktuálny poplatok (júl/červenec 2017) za turistické vstupné vízum do Egypta je USD25/EUR23 na osobu.

 

MIESTNA MENA

1 Egyptská Libra EGP(LE) = 100 Piastrov. 1 EUR = približne 20.00 EGP / 1 USD = približne 18.00 EGP (júl/ červenec 2017). Zmenárne sú v bankách, v hoteloch, a je ich niekoľko aj v centre Hurghady. V niektorých hoteloch, v Hurghade a v El Goune nájdete aj zmenárenské bankomaty kde si môžete pohodlne zameniť Eur/USD za miestnu menu EGP. Kurz v bankách, zmenárňach aj v bankomatoch je rovnaký, za výmenu sa neplatia žiadne extra poplatky. V oficiálnych zmenárňach nemusíte mať žiadne obavy, v hotelových je kurz spravidla o niečo nižší. V taxi, v reštauráciach a miestnych obchodoch je možná platba aj v EUR, alebo USD, no odporúčame Vám zmeniť si ich na miestnu menu, je to výhodnejšie. Medzinárodné platobné karty je možné použiť v hoteloch, v reštauráciach a v niektorých obchodoch. 

 

TRANSFER Z LETISKA

Ak priletíte do Egypta individuálne, na požiadanie Vám zabezpečíme transfer z letiska k nám za cenu EUR7 za 1 cestu. Väčším skupinám radi zabezpečíme odvoz z letiska do hotela 13-miestnym mikrobusom za cenu EUR10 1 za jednu cestu. Naše kitecentrum sa nachádza v severnej časti Hurghády a je vzdialené iba 20 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

 

MIESTNA DOPRAVA

Môžete buď využiť TAXI dopravu za cenu približne EUR3-4/ jedna cesta do centra Hurghady, alebo môžete využiť miestnu dopravu minibusmi do starého mesta DAHAR za cca EUR 0.30 a následne prestúpiť na ďalší minibus ktorý Vás za EUR 0.30 zavezie na SAKALU, do novej časti HURGHADY. Cena za TAXI dopravu do wake parku v El goune je približne EUR10 za obe cesty. Ak budete potrebovať zabezpečiť TAXI dopravu, radi Vám s tým pomôžeme. 

 

INTERNET V EGYPTE

Ak potrebujete byť na dovolenke online a v spojení so svetom, odporúčame Vám kúpiť si priamo na letisku, u predajcu VODAFONE (stánok nájdete po ľavej strane pri východe z letiska) egyptskú SIM kartu s internetom za cenu EGP45/EUR3 / za 1.25 GB dát, prípadne EGP80/EUR5/ za 3,5 GB dát. V niektorých hoteloch síce funguje v lobby a na recepcii internetové pripojenie, no je to obmedzené iba na lobby bar a recepciu. U nás v kitecentre samozrejme môžete využívať naše FREE WIFI pripojenie.

 
 
 

© 2019 KITESCHOOLEGYPT.COM

 

CONTACT US

OPERATING HOURS:

Everyday 8h30 to 19h00

 

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
kiteschoolegypt@gmail.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp

 

 


Kite Blog

 

KITE info &NEWS