Follow us on Facebook  Kite School Egypt on Google  Instagram #kiteschoolegypt

sk

 / 

rus

 / 

eng

 
 

AKO SA NAUČIŤ KITEBOARDING

Kiting Škola Hurghada | Kite kurzy Egypt / KITE SURF BLOG / AKO SA NAUČIŤ KITEBOARDING
 

POSLEDNÉ ČLÁNKY V BLOGU

 
 

RECENT POSTS

 
May 09, 2015

KDE SA NAUČIŤ KITEBOARDING

 
Kde a ako začať. Najdôležitejšia rada od nás je: vyhraďte si na to čas. ...
 
Show more
March 28, 2017

Kurzy kiteboardingu pre deti

 
MÔŽE SA AJ VAŠE DIEŤA NAUČIŤ BEZPEČNE KITEBOARDING? NAŠE SKÚSENOSTI POTVRDZUJÚ ...
 
Show more

AKO SA NAUČIŤ KITEBOARDING

 

Kiteboarding nie je jednoduché sa naučiť, no ani tak zložité a nebezpečné ako to vyzerá. Naučiť sa ho môže každý! Kiteboarding je podobne ako potápanie alebo paraglaiding šport ktorý sa môžete pomerne ľahko a bezpečne naučiť, ak dostanete tie správne inštrukcie. Každý šport súvisí z určitým rizikom, a jediné čo je vo Vašich rukách a na Vašom rozhodnutí je možnosť tento risk minimalizovať. Vybavenie na kiteboarding je nebezpečné ak je v rukách niekoho kto ho nevie správne ovládať a pristupuje k tomu bez rešpektu.

Je niekoľko možností ako sa kiteboarding naučiť. Sú tri, zložitá, zložitá a najľahšia. Začne tými prvými dvomi. Ako prvé, môžete si kúpiť vlastné vybavenie nové alebo použité, pozrieť si dostupné informácie na internete, vidieť stovky kiteboardingových  videí a až keď budete mať po prvý krát v ruke kite tak zistíte že všetko je zrazu inak. Tam nie je čas pozerať video ani si popri tom ďalej čítať, v najlepšom prípade budete radi ak kite neublíži na zdraví niekomu vo Vašej  blízkosti alebo Vám. A to ste ešte len s kitom na zemi, čo budete robiť ďalej sám na vode a k tomu ešte zvládnuť sa koncentrovať na dosku. Nepoznáte vietor, nepoznáte podmienky na spote, neviete ako bezpečne kite odštartovať a pristáť, zažijete rôzne pozície kitu pri ktorých nebudete schopný reagovať správne a vystavujete sa zbytočne veľkému nebezpečenstvu úrazu. Všetky dosiahnuté „úspechy" budú založené na Vašom pokuse a omyle, s veľkou hranicou rizika zranenia seba, druhých a možno aj nenávratne poškodenia Vášho kite vybavenia. Stojí Vás to čas, cestovanie za vetrom, peniaze do vlastnej výbavy, mnoho krát zle nakúpenej náhodným výberom alebo „správnou" radou niekoho kto sa chce svojho vybavenia zbaviť. Už ste v mínuse viac ako by Vás stál jeden intenzívny kite kurz, kde sa učíte na cudzom vybavení za asistencie a správnych inštrukcií Vášho inštruktora. Táto metóda samo učenia je tá najnebezpečnejšia, najzložitejšia, najdlhšia a v konečnom dôsledku zistíte že i najdrahšia cesta ako sa kiteboarding naučiť. Častým výsledkom takéhoto spôsobu naučenia sa kiteboardingu je že Vás to  znechutí, odradí alebo získate na dosť dlho fóbiu chytiť kite opäť do ruky. Ak to budete skúšať sám, niekde na prázdnej pláži, na poli, na lúke, je to Vaša voľba, Váš risk, Váš život a Vaše peniaze. Ale nikdy do toho neťahajte druhých ľudí, ktorým by ste mohli zbytočne Vašim konaním ublížiť.

Druhá zložitá metóda je: „ Kamarát ma to naučí na jeho vybavení" Pomoc od Vášho ochotného a skúseného  kamaráda - kitera je určite tá lepšia voľba ako s kiteboardingom začať. No musíte si nájsť veľmi ochotného kamaráta ktorý s Vami namiesto jeho času vyhradeného pre kitovanie strávi intenzívne niekoľko hodín svojho času, a ak mu náhodou aj spôsobíte nejakú škodu na jeho vybavení, nebude to koniec Vášho kamarátstva. Ak ste takého našli, držte sa ho aj naďalej, lepšieho kamaráta už pravdepodobne nenájdete.

Poslednou a myslím že i mnohí ktorí si všetkými už spomínanými možnosťami vrátane mňa už prešli a skončili pri poslednej mi dúfam dajú za pravdu že najjednoduchšou, najrýchlejšou, najbezpečnejšou, ekonomicky najvýhodnejšou a v konečnom dôsledku i jedinou správnou voľbou  ako sa kiteboarding naučiť, je prihlásiť sa na kurz kiteboardingu.  Našim cieľom je Vás to naučiť rýchlo, maximálne efektívne a samozrejme bezpečne. My Vás nenaučíme iba kitovať, my Vás naučíme kiteboarding! 

 

 

 

 

 
 
 
 

© 2023 KITE SCHOOL EGYPT

 

 


TripAdvisor

KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

ERIK MACH - MANAGER

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
Whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
info@kiteschoolegypt.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp


 

IKO Instructor Logo smal 
?> ?> ?>