Follow us on Facebook  Kite School Egypt on Google  Instagram #kiteschoolegypt

sk

 / 

rus

 / 

eng

 
 

KITEBOARDING TRIP BORACAY FILIPÍNY

Kiting Škola Hurghada | Kite kurzy Egypt / KITEBOARDING TRIP BORACAY FILIPÍNY

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ O BORACAY VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

 

Kitesurfing paradise:Kurzy kitingu na ostrove Boracay 

 

Filipíny sú cenovo dostupná a zaujímavá kite destinácia, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Ostrov Boracay určite očarí i nekajtujúci doprovod svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a kryštálovo čistou vodou, úchvatnými západmi slnka na svetoznámej White beach.

 

Podmienky na kajtovanie sú vhodné pre všetkých, od úplných začiatočníkov až po pokročilých kajterov. Pre tých, ktorí nechcú stráviť svoju dovolenku iba kajtingom, opaľovaním a zábavou poskytujú Filipíny veľa ďalších možností na cestovanie a spoznávanie.   

 

Kurzy kitingu na filipínskom ostrove Boracay.

 

 

Boracay je pravý kitový raj, jeden z TOP kite surf spotov v juhovýchodnej Ázii, a v období december-február možno povedať že i TOP kitesurf spot na svete a je práve v zimných mesiacoch vynikajúcou alternatívou pre tých, ktorí na zimu hľadajú únik za vetrom, niekde do tepla. 

 

Po vynikajúcich doterajších skúsenostiach s pôsobením našej kajting školy na filipínskom ostrove Boracay v zimnom období, sme sa rozhodli, že v tomto budeme pokračovať aj v ďalších sezónach. V hlavnej kite sezóne na Filipínach, od decembra do konca februára nás nájdete na ostrove Boracay, kde pre Vás máme pripravené kompletné zázemie v našom partnerskom kite centre Padayon Kiteboarding Center Boracay (storage kite vybavenia, kompresor, bezplatné wifi pripojenie, reštaurácia priamo na kite spote).

 

KITING KURZY A KITE POŽIČOVŇA BORACAY

 

Tí, ktorí sa chcú kiteboarding naučiť, môžu počas pobytu na Boracay využiť služieb našej kiting školy a absolvovať  kurz kitingu s česko-slovensky hovoriacim inštruktorom. Ak už kajtovať viete ale nechce sa Vám brať so sebou vlastnú výbavu budete mať možnosť si u nás požičať komplet výbavu na kiteboarding KITE RENTAL Boracay.

 

 

KITEBOARDING NA BORACAY ISLAND

 

Hlavnou kite beach na ostrove je Bulabog beach, ktorá sa nachádza v centrálnej časti ostrova, v jeho najužšom mieste. Je dlhá približne 1,7 km. Celá lagúna je zvonku chránená reefom, takže voda je prevažne flat, hlavne v čase odlivu bola rovná ako voda v bazéne, v časoch prílivu sa tvoril menší chop, malé vlnky. Pri odlive je hĺbka vody po kolená/pás, v čase prílivu sa hĺbka vody okolo 1.7 - 2.0 m. Pláž i vstup do vody je piesok, bez kameňov, dno v lagńe je pokryté vačšinou morskou trávou. 

Najlepšie mesiace na kiteboarding na ostrove Boracay sú obvykle od novembra do apríla. Tento čas zodpovedá obdobiu sucha a veternému obdobiu Amihan na Filipínach. Tu je prehľad sezón a čo môžete očakávať:

 

Amihan (Severo-východný monzúnový onshore vietor):

 

 • Začiatok: November
 • Vrchol: December až február
 • Koniec: Apríl

 • Pláž: Bulabog na východnej strane Boracay. 
 • Podmienky vetra: očakávajte konzistentný a silný vietor s rýchlosťami od 12 do 30 uzlov. Ideálne pre začiatočníkov aj skúsených kajterov. Veľkosti kajtov 7-9-12 m2, pre baby 7 a 10m2. 90% veterných dní.
 • Počasie: Suché obdobie zabezpečuje jasné oblohy a minimálne zrážky, čo sú optimálne podmienky pre vonkajšie aktivity.

Habagat (juho-západný monzúnový onshore vietor):

 

 • Začiatok: Máj
 • Vrchol: Jún až September
 • Koniec: Október

 

 • Pláž: White Beach na západnej strane Boracay.
 • Podmienky vetra: Boracay ponúka kiteboarding aj počas Hagabat sezóny, veterné podmienky sú obvykle menej spoľahlivé v porovnaní s Amihan sezónou.
 • Počasie: Juhozápadný monzún prináša zrážky a podmienky mora nemusia byť také pokojné ako počas sucha.

 

V zhrnutí, ak chcete mať najlepšie podmienky pre kiteboarding na ostrove Boracay, plánujte svoju cestu počas Amihan veterného obdobia, najmä v období od decembra do februára, keď sú vetry v ich vrchole.

 

UBYTOVANIE NA BORACAY ISLAND

 

Pretože ostrov Boracay je jednou z TOP dovolenkových destinácii v juhovýchodnej ázii a má vybudovanú pomerne slušnú infraštruktúru. Ostrov tak ponúka pomerne široké možnosti ubytovania, stravovania, dopravného spojenia, nočného vyžitia, rôznych možností nakupovania, vrátane supermarketov a obchodných centier.

 

Ak si chcete nájsť ubytovanie bližšie ku kitesurf beach, musíte hľadať v oblasti Bulabog beach- Station 2, ktorá sa nachádza v samotnom strede ostrova, v jeho najuzšej časti. 

 

 

APARTMÁNY A HOTELY

Nebudem rozpisovať prvotriedne ubytovanie, tu je snáď všetko jasné, stačí si zájsť na internet, napr. na Booking.com, Agoda.com, Airbnb.com a rezervovať si ubytovanie. 

 

APARTMÁNY TYPU ŠTANDARD

Štandardné apartmány strednej triedy sú vačšinou pekne zariadené, nechýba tam kúpeľňa, sprcha s teplou vodou, WC kuchyňa, chladnička, klimatizácia, Tv a vysokorýchlostný internet. 

 

IZBY A HOSTELY

Na kratší pobyt na ostrove alebo ako low cost verzia ubytovania je u kiterov obľúbený najmä tento typ ubytovania. Izby sú vačšinou malé rozlohou, no dostatočne pohodlné pre dve osoby, vybavené vlastnou kúpeľňou, WC, klimatizáciou alebo ventilátorom, ktorý ale plne postačuje v „zimnej" sezóne kedy nieje až tak teplo. Ďalšou low cost možnosťou, hlavne ak niekto príde sám, je ubytovanie v hosteloch, kde budete mať k dispozícii zdieľanú izbu, kúpeľňu, WC a kuchyňu s chladničkou. Hostely sú tu na slušnej úrovni, vačšinou sú v cene zahrnuté aj raňajky.

 

CENY UBYTOVANIA NA BORACAY ISLAND

 

V zásade platí že krátkodobé prenájmy, tzn. menej ako mesiac sú cenovo najmenej výhodne. Mesačný prenájom za apartmány typu štandard sa pohybujú v priemere od 500 do 800 EUR/mesiac pre dve osoby. Náklady na denný prenájom sa pohybujú od 30 do 80 EUR za noc pre 2 osoby. 

Všeobecne platí, že nájsť apartmán v okolí Bulabog beach a Station 2 v hlavnej sezóne pod 500 EUR na mesiac je veľmi obtiažne. Cena za izbu v slušnom hosteli je približne 15 Eur/os./noc s raňajkami.

Ubytovanie ďalej od centra ostrova, napr. v oblasti Station 1,3, Diniwid beach, Manoc-Manoc,  bude lacnejšie (300 - 500 EUR), ale zase musíte počítať s každodennou dopravou na kite beach čo može neutralizovať všetky výhody lacnejšieho no vzdialeného ubytovania. Mimo hlavnej sezóny môžu byť ceny za ubytovanie výraznejšie nižšie, ako ceny uvedené v tomto článku. Všetky uvedené informácie sú jednak z mojich mojich osobných skúseností pri hľadaní ubytovania, ako aj zo skúseností mojich kamarátov kajterov, ktorí tu prichádzajú na zimnú kite sezónu už niekoľko rokov po sebe.

 

STRAVOVANIE NA BORACAY ISLAND

 

Filipínci všeobecne neovplývajú kuchárskym talentom a bohužiaľ ich kuchyňa nieje ani zďaleka to na čo sme zvyknutý z európskej, čínskej, vietnamskej a thajskej kucyne. Ešte že je na Boracay Mc Donald :))  No v každom prípade od hladu na Boracay neumriete. Je zopár lokálnych reštaurácii kde sa viete aj chutne najesť (odporúčam napr. Smoke resto), v cenách približne za 3-4 eurá, no jednoznačne sa nám najviac osvedčili reštaurácie priamo na Bulabog kite beach Kathy bistro a Levantin, kde majú európsku a ázijskú kuchyňu (sandviče, cestoviny, šaláty, tuna steak, pizza) Ceny sú prijateľné, od 4 do 7 Eur, tretinkové pivo za 1 euro. Na D´Mall a White beach nájdete reštaurácie od výmyslu sveta, európske, čínske, vietnamské, thajské, sea food, libanonsku, indickú a rózne fast foody.

 

NIGHT LIFE NA BORACAY ISLAND

 

Jedným slovom nezabudnuteľný! Na 5 km dlhej White beach s krásne jemným bielym pieskom, nájdete nespočetné množstvo reštaurácii, barov a nočných klubov kde okrem dobrého jedla a chutného domáceho rumu TANDUAY zažijete neopakovateľnú atmosféru. Po 23:00 hodine sa nočný život presúva do obľúbených barov (Exit, Epic a pod. ) kde zábava pokračuje až do úsvitu, no zvyčajne však do rána :-)

 

 

 

VYHĽADÁVANIE LETENIEK

LOCAL AIRLINES

BORACAY TRANSFERS

 

APARTMENTS & ROOMS

 

BEGINNER KITE SURF LESSONS BORACAY

 

 

BORACAY ADVANCED KITESURFING COURSES

KITESURF RENTAL BORACAY

 

BORACAY ISLAND (FILIPÍNY)- Rady na cestu

BORACAY ISLAND (FILIPÍNY)- Rady na cestu

Kiteboarding a kiteboarding kurzy na Filipínskom ostrove Boracay a pár užtočných rád pre tých ktorí tam ešte neboli ale plánujú sa tam vybrať.

 
Show more
 
 
 
 

© 2023 KITE SCHOOL EGYPT

 

 


TripAdvisor

KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

ERIK MACH - MANAGER

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
Whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
info@kiteschoolegypt.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp


 

IKO Instructor Logo smal 
?> ?> ?>