rus

 / 

eng

 / 

sk

 
 

UBYTOVANIE &LETENKY

HOME / KITE CENTRUM HURGHADA / UBYTOVANIE &LETENKY

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na lacné letenky a ubytovanie v apartmánoch alebo vo vile, s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote. Ceny už od 75 Eur/ osoba/ týždeň.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

UBYTOVANIE &LETENKY

 

Take me to egypt

Chcete si svoju kite dovolenku v Egypte naozaj vychutnať a užiť? Nechcete byť len izolovaný v hotelovom rezorte, ale chcete zažiť chuť Egypta, spoznať život miestneho obyvateľstva? Čo tak večer ochutnať pravú egyptskú alebo skvelú medzinárodnú kuchyňu, príjemne si posedieť v lokálnom coffeshope a dať si šišu? Kedže v HURGHADE žijeme celoročne, radi Vám poradíme. tak aby ste si zo svojej kite dovolenky u nás odniesli čo najviac zážitkov.

 

 

Odporúčame Vám vyskúšať si cestovať do Egypta individuálne, bez cestovky. Do HURGHADY sa lieta z Európy celoročne, a to buď na priamo alebo s prestupom v Istanbule. Priamy let z Európy do Hurghady trvá približne 4 hodiny, s prestupom v ISTANBULE je to približne 5-7 hodín letu. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako sa k nám dopraviť, kde kúpiť najvýhodnejšie letenky, ako cestovať s kite vybavením do Egypta, pozrite si naše TRAVEL TIPS.

VIAC O LETENKÁCH a TRAVEL TIPS

 

CHARTER &LETENKY

APARTMENTS &VILLA

KURZY PRE ZAČIATOČNÍKOV

 

KURZY PRE POKROČILÝCH

 

POŽIČOVŇA KITE VYBAVENIA

LETENKY DO HURGHADY

 

Z ČESKEJ REPUBLIKY:

Najpohodlnejšie sa k nám z ČR dopravíte s leteckou spoločnosťou AIR CAIRO ktorá ponúka 2 v TOP sezóne až 3 lety týždenne priame lety z Prahy alebo spoločnosťou SMARTWINGS ktorá ponúka 2-3 týždenne priame lety do Hurghady z Prahy, Brna a Ostravy. Chartrové letenky si môžete zakúpiť cez internetové portály LETUŠKA.CZ, PELIKAN.CZ alebo priamo v CK EXIM TOURS CZ, CK FISCHER CZ alebo BLUE-STYLE CZ ktoré majú celoročne v ponuke spiatočné chartrové letenky do Hurghady. Ceny za spiatočné letenky sa pohybujú od 6.000 do 9.500 Kč. Ďalšou možnosťou sú lety z PRAHY do HURGHADY, s prestupom v ISTANBULE, ktoré prevádzkujú TURKISH AIRLINES a PEGASUS AIRLINES.

 

Z NEMECKA:

Priame lety z Nemecka do Hurghady je možné kúpiť v cenách už od približne EUR130 za spiatočnú letenku. Ponuky na letenky nájdete cez tieto web portáli: Airstop.cz, Allereisen.de, Nacesty.cz alebo Opodo.de. Ďalšou možnosťou kde môžete nájsť výhodné letenky sú nemecké CK 5vorFlug.de, TUIfly.com, alebo priamo cez letecké spoločnosti CONDOR.comAIR BERLIN.com, ktoré lietajú z Lipska, Berlína, Drážďan, Norimbergu a Mníchova. Do týchto miest sa z PRAHY rýchlo a pohodlne dopravíte autom, prípadne autobusmi spoločnosti STUDENT AGENCY alebo vlakom.

 

ZO SLOVENSKA:

Zo Slovenska sa do Hurghady najpohodlnejšie dopravíte z Bratislavy s leteckou spoločnosťou AIR CAIRO ktorá ponúka až 2 x týždenne priame lety do Hurghady v cene približne 275 EUR za spiatočnú letenku. V ponuke sú aj lety z VIEDNE do HURGHADY s prestupom v ISTANBULE cez TURKISH AIRLINES, FLY NIKI, PEGASUS AIRLINES. Cenovo výhodné priame chartrové letenky nájdete aj cez web portál Airstop.cz Viedne

 

LETECKY &KITEBAG

V dnešnej dobe nech už cestujete kitovať s vlastným vybavením kdekoľvek na svete, sa väčšinou poplatkom za prepravu kitebagu bohužiaľ už nevyhnete. Ceny za prepravu športového vybavenia sa pohybujú v cenách približne EUR 30 až EUR 60 za jednu cestu, čo pri ceste tam a späť kite trip o niečo predraží. No je pár „dobrých" rád ako je možné sa týmto poplatkom, v kombinácii so šťastím vyhnúť.


Je potrebné si vopred zistiť priamo na webstránkach leteckých spoločností za akých podmienok prepravujú batožinu, príručnú batožinu a športové vybavenie. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú, za podmienky že je dodržaný váhový a rozmerový limit (t.j. max. dĺžka 150 cm a súčet všetkých troch strán musí byť menší ako 250 cm) prepravu kitebagu už v cene letenky, tak ako klasickú batožinu, napr. AIR BERLIN, FLY NIKI, AIR CAIRO. Iné letecké spoločnosti to majú striktne oddelené a prepravujú športové vybavenie iba za príplatok napr. TRAVEL SERVICE, PEGASUS AIRLINES, TURKISH AIRLINES


Chartrové lety z ČR a SR prevádzkuje cez jednotlivých TOUR OPERÁTOROV česká letecká spoločnosť Travel Service (SMARTWINGS). Váhový limit na batožinu na jednu dospelú osobu je max. 15 kg plus príručná batožina do lietadla max. 5 kg.  Preprava športového vybavenia je za extra príplatok 1500 Kč/EUR 60 jedna cesta, resp. 2500 Kč za obe cesty, pri rezervácii vopred, min. 48 hodín pred odletom. Najvýhodnejšie podmienky na prepravu batožiny a športového vybavenia má v súčastnosti spoločnosť WIZZAIR. Výhodné ceny a podmienky prepravy ponúka aj spoločnosť AIR CAIRO, kde je možné už v cene letenky a v limite do 23 kg prevážať i športové vybavenie, za podmienky že bude dodrzaný maximálny rozmer batožiny 150 cm dĺžky. V ostatných prípadoch sa poplatkom za prepravu športového vybavenia pri troche šťastia môžete pokúsiť vyhnúť, ak dodržíte tieto rady:

 • zvoľte si na cestovanie ľahší pláteny kufor, do neho sa v limite do 15 kg vojde 2 x kite, finky,viazanie, prípadne aj nejaké ľahšie oblečenie a kozmetika ktorá nemôže ísť do príručnej batožiny
 • na prepravu kiteboardu si vyberte nenápadný, čo najľahší obal bez kolečiek, kde sa vojde doska, trapéz, 2x kite bar, tak aby to všetko nepresiahlo 15 kg. To bude Vaša osobná batožina s 15 kg limitom na osobu. Najlepšie je to obtiahnuť priesvitnou strech fóliou.
 • na check-in ak sa začnú pýtať čo tam máte, nehádajte sa! Argumentujte diplomaticky. Máte nárok na prepravu svojich 15 kg a sedí to aj rozmerovo, a inú batožinu okrem príručnej už nemáte. 
 • osobné veci si zbaľte do príručnej batožiny, máte nárok na 5 kg, ale ak dodržíte cca rozmery (max. 56 x 45 x 25 cm vrátane držadla a kolečiek), nikto to už pri security väčšinou neváži a v pohode prenesiete v príručnej i 10 kg na osobu.
 • do lietadla si môžte zobrať ešte ďalší malý baťoh na notebook, foťák, pasy a také drobnosti, čiže zase ďalšie kilá navyše

Tento spôsob sa dá uplatniť skoro u každej leteckej spoločnosti ktorá lieta do Egypta, problém môže nastať iba keď budete mať smolu na „poctivca" pri check-in. V najhoršom prípade namiesto 1250 Kč, zaplatíte priamo na letisku o 250 Kč za jednu cestu viac.

 

Jednou z ďalších možností ako redukovať výšku tohto poplatku, je si kiteboard, alebo i celú výbavu u nás môžete požičať. Ušetríte si starosti s prepravou ďalšieho kusu batožiny, neplatíte žiadny extra poplatok za prevoz športového vybavenia, a budete mať k dispozícii rôzne veľkosti kitov a kiteboardov podľa veterných podmienok. Viac info o možnostiach a podmienkach požičania si kite výbavy nájdete v sekcii KITE RENTAL

 

Zavřít

 

 
   

VÍZA DO EGYPTA

Cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré je možné za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade. Platnosť turistických víz je 30 dní. Podmienkou pre udelenie turistických víz do Egypta je platný cestovný pas ešte po dobu najmenej 6 mesiacov po návrate z Egypta. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Aktuálny poplatok (rok 2016) za turistické vstupné vízum do Egypta je USD25/EUR23 na osobu.

 

MIESTNA MENA

1 Egyptská Libra EGP(LE) = 100 Piastrov. 1 EUR = približne 9.80 EGP / 1 USD = približne 8.80 EGP (august 2016). Zmenárne sú v bankách, v hoteloch, a je ich veľa aj v centre Hurghady. Kurz v bankách a zmenárňach je rovnaký, za výmenu sa neplatia žiadne extra poplatky. V oficiálnych zmenárňach nemusíte mať žiadne obavy, v hotelových je kurz spravidla o niečo nižší. V taxi, v reštauráciach a miestnych obchodoch je možná platba aj v EUR, alebo USD, no odporúčame Vám zmeniť si ich na miestnu menu, je to výhodnejšie. Medzinárodné platobné karty je možné použiť v hoteloch, reštauráciach a v niektorých obchodoch. 

 

TRANSFER Z LETISKA

Ak priletíte do Egypta individuálne, na požiadanie Vám zabezpečíme transfer z letiska k nám za cenu EGP110/EUR15/1 cesta. Naše kitecentrum sa nachádza v severnej časti Hurghády a je vzdialené iba 20 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

 

MIESTNA DOPRAVA

Môžete buď využiť TAXI dopravu z ulice (oranžovo-modré označenie) za cenu približne EGP25-40/EUR3-5/ jedna cesta do centra Hurghady, alebo môžete využiť miestnu dopravu minibusmi do starého mesta DAHAR za EGP 2/ cca EUR 0.30 a následne prestúpiť na ďalší minibus ktorý Vás za EGP 2/EUR0.30 zavezie na SAKKALU, do novej časti HURGHADY. Cena za TAXI dopravu do wake parku v El goune je približne EGP100/12 EUR za obe cesty. Ak budete potrebovať zabezpečiť TAXI dopravu, radi Vám s tým pomôžeme.

 

INTERNET V EGYPTE

Ak potrebujete byť na dovolenke online a v spojení so svetom, radi Vám na požiadanie zabezpečíme egyptskú SIM kartu s internetom za cenu EGP60/EUR7/1.25 GB dát prípadne EGP100/EUR12/3 GB dát. V niektorých hoteloch síce funguje v lobby a na recepcii internetové pripojenie, no je to obmedzené iba na lobby bar a recepciu.


   

APARTMENTS & VILLA

 

 

PREMIUM PALMA RESORT, je miesto v Hurghade, špeciálne určené pre kiteboarding. Ráno sa prebúdzate s úžastným výhľadom na celú kite lagúnu a dvere Vášho apartmánu Vás privedú priamo na našu kitebeach. PREMIUM PALMA RESORT, moderný 5* komplex s vlastnými bazénmi a privátnou plážou ponúka rôzne možnosti ubytovania, od priestarných apartmánov 90m2-130m2 pre 2-7 osôb, až po možnosť prenájmu luxusnej vily o rozlohe 220m2 pre 10 osôb, s vlastným bazénom. Môžete si tak užiť svoju kite dovolenku s celou rodinou alebo vyraziť na poriadny kite trip s Vašimi kamarátmi, kitermi. Všetky Apartmány sú klimatizované, kompletne zariadené a situované tak, aby ste mali krásny výhľad na celú našu kite lagúnu. Ak sa teda chcete vyhnúť rušným hotelom, preplneným bazénom a vychutnať si kiteboarding v Egypte naplno, využijte možnosť komfortného ubytovani v PREMIUM PALMA RESORT a užívajte si kiteboarding na privátnej pláži, kde sa nachádza i naša kite škola a kite centrum. V KiteSchoolEgypt.com máme pre Vás pripravené kompletné zázemie pre kiteboarding, storage kite vybavenia, kompresor, miesto pre pohodlné a bezpečné štartovanie a pristávanie kitov. Vyberte si apartmán a kontaktujte nás pre info o obsadenosti.

 

VIAC O APARTMENTS & VILLA

   

APARTMENT ONE-BEDROOM 90M2

Iba vo vzdialenosti 100 m od nášho kitecentra, priamo v PALMA RESORTE, Vám ponúkame na prenájom kompletne zariadené luxusné apartmány s krásnym výhľadom na kite lagúnu, už od EUR115/týžden/osoba

 

APARTMENT ONE-BEDROOM 90m2


 

ONE Bedroom apartment

 

90 m2, 1x spálňa s manželskou posteľou + prístelka

 

 2-3 osoby

Kite Beach 100m

 

Air Condition

Airport Transfer

HIGH SEASON EUR350 / LOW SEASON EUR330

Book now

 

Priestranné apartmány (90m2) na prenájom sa nachádzajú priamo pri mori na privátnej pláži. Majú jednu spálňu s manželskou posteľou, veľkú obývačku s plne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou. Súčasťou apartmánu je veľký balkón s výhľadom na more, bazény a celú kite lagúnu. Celý komplex ponúka dva veľké bazény s lehátkami a slnečníkmi. Jeden bazén je vyhrievaný celoročne. Pár krokov od apartmánu sa nachádza privátna pláž.  Apartmány sú plne klimatizované, sedačka v obývačka umožňuje vytvoriť prístelku pre tretiu osobu. Apartmánový komplex má vlastnú 24/7 strážnu službu. 

 

Viac fotografií nájdete v našej galérii
 

APARTMENT DUPLEX 130M2

Vo vzdialenosti iba 100 m od nášho kitecentra, priamo v PREMIUM PALMA RESORT, ponúkame na prenájom kompletne zariadený luxusný DUPLEX apartmán až pre 7 osôb, veľký balkón s krásnym výhľadom na kite lagúnu, už od EUR83/týžden/osoba

 

APARTMENT DUPLEX 130m2


 

DUPLEX APARTMAN

 

130 m2, 3x spálňa s manželskou posteľou+ prístelka

 

 2-3 osoby

Kite Beach 100m

 

Air Condition

Airport Transfer

HIGH SEASON EUR550 / LOW SEASON EUR500

Book now

 

Priestranný DUPLEX apartmán (130m2) sa nachádza na privátnej pláži. Má tri spálne s manželskou posteľou, 2 x veľkú kúpeľňu s WC, veľkú obývačku s plne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou. Súčasťou apartmánu je veľký balkón s výhľadom na more, bazény a celú kite lagúnu. Celý komplex ponúka dva veľké bazény s lehátkami a slnečníkmi. Jeden bazén je vyhrievaný celoročne. Pár krokov od apartmánu sa nachádza privátna pláž.  Apartmán je plne klimatizovaný, sedačka v obývačka umožňuje vytvoriť prístelku pre siedmu osobu. Apartmánový komplex má 24/7 strážnu službu. 

VYBAVENIE APARTMÁNOV:

SAT-TV, balkón, laminátová podlaha, umývačka riadu, chladnička s mrazničkou, práčka, el. rúra, sklokeramická varná doska, mikrovlnka, toaster, rýchlovarná kanvica, parkovacie miesto

 

Viac fotografií nájdete v našej galérii

 

 

VILLA PRIVAT 220M2

Vo vzdialenosti iba 100 m od nášho kitecentra, priamo v PALMA RESORTE, Vám ponúkame na prenájom kompletne zariadenú luxusnú vilu až pre 10 osôb, s vlastným bazénom, lehátkami, grilom, priamo na kite beach, už od EUR75/týžden/osoba.

 

VILLA PRIVAT 220m2


 

 

220 m2, 5x spálňa s manželskou posteľou                         

 

10 osôb

Kite Beach 50m

 

Air Condition

Airport Transfer

HIGH SEASON EUR850 / LOW SEASON EUR750

Book now

 

Priestranná (220m2) luxusná vila na prenájom sa nachádza priamo pri mori na privátnej pláži. Majú 5 x spálňu s manželskou posteľou,priestrannú vstupnú halu, 1xveľkú obývačku s plne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou, 4 x kúpelňu s WC. Súčasťou vily je privátny bazén s lehátkami, slnečníkom a grilom. Samozrejmosťou je možnosť využívať ďalšie dva veľké bazény s lehátkami a slnečníkmi ako aj privátnu pláž v PALMA RESORTE. Celá vila je plne klimatizovaná. Celý apartmánový komplex má 24/7 strážnu službu.

 

VYBAVENIE VILY:

SAT-TV, balkón, mramorová podlaha, umývačka riadu, 2 x chladnička s mrazničkou, práčka, el. rúra, sklokeramická varná doska, mikrovlnka, toaster, rýchlovarná kanvica, parkovacie miesto

 

 

 

 

SLUŽBY REZORTU


kite beach a 3 km dlhá lagúna s vodou maximálne po pás, pieskové dno bez korálov, vlastná piesočná pláž s lehátkami a slnečníkmi, dva veľké bazény so sladkou aj slanou vodou, okrasná záhrada, detské ihrisko, plážový bar a reštaurácia, security 24/7, SAT TV v každom apartmáne, servisná služba.

Ceny sú uvedené v EUR za apartmán /vilu na týždeň. Cena nezahrňuje poplatok za energie (cca EUR10-20/týždeň za apartmán) Pre záväznú rezerváciu sa vyžaduje záloha vo výške EUR 100. Platba vopred, v hotovosti, v EUR alebo USD pri preberaní apartmánu/vily.
*HIGH SEASON apríl- október / LOW SEASON november-marec

 

Zavřít

 

   

 

FOOD &DRINKS

 

PALMA RESORT RESTAURANT &BEACH BAR

Priamo v apartmánovom rezorte,na našej kite beach sa nachádza plážová reštaurácia Palma Resort restaurant &beach bar, v ponuke ktorej je široký výber čerstvých šalátov, polievky, pizza a cestoviny, sendviče, hamburger, rôzne steaky a iné jedlá medzinárodnej kuchyne. V bare nájdete ľadové osvieženie v podobe rôznych alko i nealko nápojov, fresh džúsov ktoré Vás osviežia počas letných dní a nocí. V reštaurácii je pre hostí k dispozícii free wifi pripojenie, biliard, je to proste skvelé miesto kde si môžete vychutnať po celý deň chladené pivo a dobré jedlo priamo na pláži. Príjemná obsluha sa o Vás postará aby ste sa cítili ako doma. Ak si budete želať objednať niečo z ich menu priamo do Vášho apartmánu, ochotne Vám to rýchlo privezú a navyše bez extra príplatku. Na požiadanie Vám pripravia barbecue párty, seafood alebo čerstvé ryby na grile. Ceny sa pohybujú od EUR2-3 za polievky, šaláty, sendviče a hamburger, pizza stojí EUR3-5, steaky a iné hlavné jedlá EUR5-8, pivo EUR2. 

 

REŠTAURÁCIE HURGHADA/ EL GOUNA

Čo tak večer ochutnať pravú egyptskú alebo skvelú medzinárodnú kuchyňu, príjemne si posedieť v lokálnom coffeshope a dať si šišu? V Hurghade a El Goune, ktoré sú vzdialené iba 10 minút od rezortu je množstvo skvelých reštaurácii, ktoré ponúkajú jedlá lokálnej i medzinárodnej kuchyne, čerstvé ryby, seafood, steaky, sushi. Nenechajte si újsť napr. vynikajúci ťaví (CAMEL) steak,sushi alebo ochutnajte typické jedlá egyptskej kuchyne. Budete sami milo prekvapení a zistíte že v Egypte sa dá najesť vynikajúco a nemusí to byť len jedálenska strava" all inclusive v hoteli. Tým že tu žijeme, máme mnohé reštaurácie odskúšané a radi Vám poradíme podľa toho na čo budete mať práve chuť. Ceny za kompletné menu v reštauráciach sa pohybujú od EUR3 v lokálnej reštaurácii,až po EUR10-15 v lepšej reštaurácii. Samozrejmosťou je i donáška jedál, pizze atd. v rámci Hurghady.

 

SELF CATERING

Všetky apartmány sú kompletne zariadené a majú plne vybavenú, veľkú kuchyňu, kde si môžete pohodlne navariť. V dostupnej vzdialenosti od PREMIUM PALMA RESORT (cca 10-15 min. peši) sa nachádzajú supermarkety, pekáreň i obchod s ovocím a zeleninou kde nakúpite všetko potrebné. Zážitkom je nákup na ovocno-zeleninovom trhu SUK, v starej časti HURGHADY - DAHAR, kde nájdete i mäso a čerstvé ryby, ale najviac Vás očarí tá pestrá paleta farieb ovocia a zeleniny. Ceny potravín v Egypte sú približne na rovnakej cenovej úrovni ako u nás, no omnoho lacnejšie tu nakúpite slnkom prevoňané čerstvé ovocie a zeleninu. Supermarkety ako aj menšie obchody samozrejme ponúkajú aj donášku nákupu do domu, a to bez extra príplatku. Takže stačí iba zavolať a do hodiny máte Váš nákup doma. V špeciálnych obchodoch je možné nakúpiť aj pivo, víno a lokálne destiláty. Importovaný alkohol Vám odporúčame si zakúpiť hneď po prílete na letisku v Duty free shop-e, alebo je ešte možnosť si ho kúpiť do 48 hodín po prílete v Duty Free Shop-och v Hurghade, alebo v El Goune (limit je 3 litre na osobu, je potrebné predložiť Váš cestovný pas). Radi Vám poradíme čo, kde a ako.

 

ORIENTAČNÉ CENY :

 • voda 1.5 L EUR 0.30
 • nealko 1 L EUR 0.60
 • mlieko 1.0L EUR 1.00
 • maslo 250g EUR 2.30
 • syr 100g EUR 1.00
 • šunka 100g EUR 1.20
 • jogurt 80g EUR 0.30
 • kuracie prsia 400g EUR 2.60
 • hovädzie mäso 1 kg EUR 11.00
 • mleté mäso 350g EUR  2.60
 • čerstvé ryby 1kg EUR5.00
 • paradajky 1kg EUR 0.40
 • uhorky 1kg EUR 0.50
 • zemiaky 1 kg EUR 0.40
 • mango 1 ks EUR 1.00
 • banány 1 kg EUR 0.60
 • jahody 1 kg EUR 0.70
 • pivo 0.5 L  EUR 1.50
 • víno 0.7 L  EUR 8.00
 • vodka ID 1.0 L EUR 14.00
 • cubba libre rum 1l EUR 30.00
 • vodka ABSOLUT 1l EUR 25.00
 • cigarety EUR1.00-2.50
   
 
 
 

© 2019 KITESCHOOLEGYPT.COM

 

CONTACT US

OPERATING HOURS:

Everyday 8h30 to 19h00

 

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
kiteschoolegypt@gmail.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp

 

 


Kite Blog

 

KITE info &NEWS