rus

 / 

eng

 / 

sk

 
 

KITE CENTRUM HURGÁDA

Home / KITE CENTRUM HURGÁDA

AK POTREBUJEŠ VEDIEŤ VIAC, OPÝTAJ SA NÁS

VIETOR
&POČASIE

Najdôležitejšie a najčastejšie otázky kiterov: „Kedy najlepšie fúka vietor v Hurgháde, ktorú predpoveď mám sledovať pre Hurghadu? Pozri si naše tipy.

ZÁJAZDY &
TRAVEL TIP´S

Informácie o hoteloch v blízkosti kite spotu a naše tipy kde vyhľadať najvýhodnejšie lastminute all inclusive zájazdy do Hurghady.

UBYTOVANIE
&LETENKY

Naše tipy na lacné letenky a ubytovanie v apartmánoch alebo vo vile, s privátnou plážou a bazénmi priamo na kite spote. Ceny už od 75 Eur/ osoba/ týždeň.

HURGHADA
&INÉ AKTIVITY

Pozrite si naše tipy a praktické informácie na ďalšie zaujímavé aktivity v Hurghade, aby ste si odniesli čo najviac zážitkov z Vašej dovolenky v Egypte.

 
 

 

KITESURFING HURGHADA-EGYPT


Kite Red Sea

WATCH THE VIDEO

 

Je na svete určite veľa veterných, krásnych a úchvatných destinácii pre kiteboarding. No ak hľadáte únik z krutej pracovnej alebo bezveternej reality, a rýchlo dostupné miesto pre Vašu kite dovolenku kde je po celý rok príjemné, slnečné a teplé počasie, rovná, plytká voda a kite spot kde fúka ten správny vietor, je Egypt tou najlepšou voľbou v porovnaní s ostatnými kite destináciami na našej planéte. Egypt, ako krajina pyramíd, púšte, vetra a tyrkysovo modrého mora právom patrí medzi TOP kite & windsurf destinácie na svete, a ponúka veľa možností ako aktívne, zaujímavo a príjemne prežiť Vašu kite dovolenku. Na západnom pobreží Červeného mora leží niekoľko skvelých kiteboardingových destinácii (Zaafarana, El Gouna, Hurgháda, Soma Bay, Safaga, Marsa Alam, Hamata). Každá z nich je jedinečná, a ponúka veľa možností ako si poriadne užiť kiteboarding a odniesť si z Egypta množstvo skvelých zážitkov.

 

PREČO KITESURFING V HURGHADE


Kitesurfing Hurghada

 

265 dní v roku príjemné a teplé počasie, krásne stabilný vietor so silou 6 až 16 m/s, teplá a priezračná tyrkysovo modrá voda maximálne po pás, vytvárajú ideálne podmienky pre výuku kiteboardingu, a to iba 4 hodiny letu z Európy! Hurghada sa vďaka svojej rýchlej dostupnosti z Európy stala v posledných 10 rokoch veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou pre windsurfing, potápanie a kitesurfing. Táto kite destinácia je rýchlo a ľahko dostupná z viacerých európskych letísk, s množstvom priamych a cenovo prijateľných letov po celý rok. Vďaka celoročne veľkej obľube Egypta u turistov z celej Európy je možné nájsť v ponuke tour operátorov množstvo zájazdov, v cenách niekedy už od 300 Eur za týždňové pobyty v hoteloch s all inclusive. Kiteboardingové spoty sú situované pozdĺž celej Hurghády, od jej severnej časti až na juh. Severná časť Hurghady Al Ahyaa je vďaka veľkým lagúnam s kryštálovo čistou, plytkou vodou a otvoreným profilom mora v smere SZ-S vetra ideálnym miestom pre kiteboarding a jedným z najlepších miest na svete pre výuku kiteboardingu. Kite spoty v sa nachádzajú priamo na plážach hotelových a apartmánových rezortov, takže aj keď Vaša partnerka alebo zvyšok Vašej rodiny nekituje, sú pre nich k dispozícii mnohé ďalšie zaujímavé aktivity. Môžu iba tak si ležať na pláži alebo pri bazéne a užívať si slnečné lúče, stráviť krásny slnečný deň výletom na lodi, spojeným s rybolovom, šnorchlovaním alebo potápaním v Červenom mori alebo si u nás môžu vziať lekcie a naučiť sa kiteboarding. Nakoniec Egypt a jeho starodávna história toho ponúka ešte omnoho viac, takže sa tu nudiť určite nebudete.

 

KITE CENTRUM HURGHADA


Kitesurfing Hurghada

 

Novovybudované kitecentrum (október 2015) ponúka kvalitné zázemie pre všetkých kiterov, ako aj pre ich doprovod ktorí nekituje. U nás nájdete všetko potrebné na to, aby ste strávili svoju kite dovolenku komfortne a príjemne. Pre klientov nášho kitecentra je k dispozícii privátna kite beach, storage kite vybavenia, kompresor, sprcha, toalety, sladká voda na opláchnutie Vášho kite vybavenia a beach asistenti Vám ochotne pomôžu odštartovať a pristáť Váš kite, prípadne Vám ochotne poskytnú inú pomoc ak ju budete potrebovať. Pre tých, ktorí si chcú kite vybavenie u nás požičať, je k dispozícii celá rada posledných modelov kitov, kiteboardov a trapézov od firiem CABRINHA, NOBILE a MYSTIC KITEBOARDING. Okrem týchto služieb Vám ponúkame možnosť využiť free wifi pripojenie, kávu a čaj máte u nás zdarma, chill-out zóna, lehátka a slnečníky na privátnej kite beach sú k dispozícii nielen pre Vás ale aj pre Vašich rodinných príslušníkov. V blízkosti kitecentra sa nachádza plážová reštaurácia a bar, kde si môžete posedieť, zakúpiť si dobre vychladené pivo, vodu, rôzne nealko nápoje, kávu a prípadne sa aj najesť. Po príchode k nám je potrebné sa u nás vopred zaregistrovať a môžete začať využívať všetky ponúkané služby. Podmienkou je bezpečne kontrolovať kite a zvládať jazdu upwind, alebo si u nás môžete vziať lekcie kiteboardingu s našimi kite inštruktormi, ktorí Vás ochotne doučia čo budete potrebovať na to aby ste zvládli kajtovať samostatne a hlavne bezpečne.

 

KITE SPOT HURGHADA


Kitesurfing Hurghada

 

Lokalita pre výuku kiteboardingu, kde má základňu naša kite škola sa nachádza v severnej časti Hurghády, v časti nazývanej Al Ahyaa, v smere na El Gounu. Z medzinárodného letiska v Hurghade ste u nás s taxi za 15-20 minút. Kite spot je situovaný v privátnom apartmánovom komplexe PALMA RESORT. Piesočná kite beach ponúka dostatok miesta pre bezpečné štartovanie a pristávanie kitov. Nádherná 3 km dlhá lagúna s rovnou, čistou, priezračnou a plytkou vodou bez korálov je najideálnejším miestom ak sa chcete kiteboarding naučiť. Je v nej dostatok miesta pre všetkých, ktorí sa k nám prišli kiteboarding naučiť, ako aj pre všetkých ostatných ktorí si chcú kiteboarding len užívať. V prípade nedostatku vetra sa v El Goune, iba 10 kilometrov od nášho kite spotu nachádza novovybudovaný Cable Park SLIDERS kde nájdete kompletné zázemie pre wakeboarding s 3 vlekmi RIXEN a množstvom zaujímavých wake prekážok.

 

HOTELY V BLÍZKOSTI

 • AMC Azur Grand Resort
 • Hawaii Riviera Resort
 • Hawaii Le Jardin Resort
 • Hawaii Caesar Palace Hotel&SPA

TOUR OPERÁTORI

 • CK EXIM TOURS CZ
 • CK FISCHER CZ
 • BLUE-STYLE CZ
 • CK KARTÁGO TOURS SK
 • CK FISCHER SK
 • AIRSTOP.CZ
 • INVIA.SK
 • INVIA.CZ

CHARTER &LETENKY

 • LETUŠKA.CZ
 • PELIKAN.CZ
 • AIR CAIRO
 • SMARTWINGS
 • PEGASUS AIRLINES
 • TURKISH AIRLINES
 • CK EXIM TOURS
 • CK FISCHER
 • CK BLUE-STYLE
 • AIRSTOP.CZ
 • OPODO.DE
 • 5vorFLUG.DE
 • TUIfly.com

APARTMENTS &VILLA

 • SEASHORE HOMES
 • PALMA RESORT

KURZY PRE ZAČIATOČNÍKOV

 

KURZY PRE POKROČILÝCH

POŽIČOVŇA KITE VYBAVENIA

 

Mapa

 
 
 

© 2019 KITESCHOOLEGYPT.COM

 

 


KONTAKT

Google map Kite School Egypt 

PHONE!+20 1017435051 
VIBER!+20 1017435051 
whatsapp!+20 1017435051 
FB PAGE:Kite School Egypt
kiteschoolegypt@gmail.com 


Whatsapp  Chat on WhatsApp